O autorze
Aleksander Kwaśniewski - polski polityk, z zawodu dziennikarz. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej od 23 grudnia 1995 do 23 grudnia 2005.

Tusk na chwiejnej linie

Możliwość dokonywania aborcji w związku z wadą płodu ma uzasadnienie. Dla wielu ludzi jest rozwiązaniem tragicznym, dramatycznym, ale jednak koniecznym. Ten przepis nie oznacza powszechnego dostępu do aborcji. To jest uznanie dramatyzmu niektórych sytuacji. To rozwiązanie jest częścią zawiązanego przed laty kompromisu.

Politycznie tych 40 posłów Platformy pokazuje niemałą siłę konserwatywnego skrzydła Platformy. Donald Tusk ma w związku z tym trudne zadanie. Chcąc utrzymać większość, on musi niemalże chodzić po linie, szukając porozumienia pomiędzy niezwykle konserwatywną 40-stką, a pewnie nie mniejszą grupą bardzo liberalną, która chętnie by widziała bardziej liberalne przepisy.

Politycznie to jest na pewno rozjaśnienie sytuacji. Wiemy, jak duże jest skrzydło konserwatystów. Jest ich zresztą więcej, niż pokazuje sam wynik głosowania za propozycją Solidarnej Polski. Minister Gowin się przecież wstrzymał, ale wstrzymał się ze względu na urząd, który pełni, a nie poglądy.
Trwa ładowanie komentarzy...