O autorze
Aleksander Kwaśniewski - polski polityk, z zawodu dziennikarz. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej od 23 grudnia 1995 do 23 grudnia 2005.

Co robiliście przez 5 lat?

Moja główna pretensja - i to nie tylko do minister Muchy - ale w ogóle do rządu Platformy Obywatelskiej polega na tym, że oni co chwilę ogłaszają nowy program. Tak jakby od wczoraj rządzili. Otóż gdyby program minister Muchy był ogłoszony pięć lat temu, to mielibyśmy już efekty. Tymczasem jeśli po pięciu latach władzy Platforma odkrywa, że wychowanie fizyczne w szkole jest ważne, to ja przepraszam za takie rządzenie. Mnie to w ogóle nie przekonuje.

To co mówi minister Mucha jest słuszne i banalne, potrzebne ale oczywiste. Zasadnicze pytanie, dlaczego 5 lat zostało zmarnotrawione. Dlaczego przez 5 lat nie zrobiono tego, co jest koniecznością. Dlaczego nie przejrzano systemów szkoleniowych w związkach sportowych, dlaczego nie pomogli dobrym trenerom, a nie zrezygnowali ze złych trenerów. Dlaczego niemałe pieniądze, które kręciły się wokół przygotowań olimpijskich, poszły na logistykę, a nie poszły na wynik sportowy. Do niego potrzeba i dobrych trenerów i ciężkiej pracy i psychologów i paru innych rzeczy.


Zobacz: Joanna Mucha napisała w naTemat: Peleton nam ucieka

Dobrze, że taki program jest, ale jak mówię - ludzie, coście robili przez 5 lat!

Mnie nie przekonuje również to, że ministerstwo sportu miało trzech ministrów. To są ministrowie z tej samej drużyny. I wszyscy blisko politycznego centrum Platformy Obywatelskiej. Może Adam Giersz był od niego najbardziej oddalony. Ale i pani Mucha i pan Drzewiecki, to ludzie, którzy nie mogli narzekać na słabą pozycję w politycznych strukturach Platformy. Moc polityczną mieli, a odkrywają dziś Ameryką, uznając że 5 lat to było szukanie mapy, jak dojechać do celu.

Trudno się na coś takiego zgodzić.
Trwa ładowanie komentarzy...